Aktualności sportowe

 • Dnia 29.04.2015 w Technikum Przyrodniczym w Głogowie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbył się VI Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego SHOW DANCE. Naszą szkołę reprezentowała grupa taneczna „ATUT” w składzie:
  Katarzyna Tomyślak
  Małgorzata Janusek
  Wiktoria Wołosiuk
  Izabella Klepusiewicz
  Natalia Romaniak
  Wiktoria Zyta
  Laura Frątczak
  W klasyfikacji końcowej w kategorii formacje i mini formacje nasze dziewczyny stanęły na podium zajmując III miejsce. Dziękuję serdecznie tancerkom za trud i zaangażowanie oraz życzę kolejnych sukcesów.

  Opiekun grupy: Anna Trochanowska


 • W dniu 18.04.2014 r. po raz kolejny przeprowadzono na obiekcie „Orlik – 2012″ w Radwanicach Otwarty Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Nagrodę Wójta Gminy Radwanice. W turnieju wzięło udział 6 drużyn o nazwach: FC Kryzys, Cropp, Dzikie Kobry, Tasmania, Los Amigos i Sieroszowice. Na boisku grało 64 zawodników mieszkańców takich wsi naszej gminy jak: Radwanice, Buczyna, Nowy Dwór, Nowa Kuźnia, Łagoszów Wielki, Jakubów, Sieroszowice. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” czyli rozegrano 15 meczy, w trakcie których strzelono 56 bramek co dało średnią 3,7 bramek na jeden mecz.
  Ostateczna kolejność w Turnieju:
  I – miejsce – SIEROSZOWICE
  II – miejsce – Los Amigosturniej orlika
  III – miejsce – Tasmania
  IV – miejsce – FC Kryzys
  V – miejsce – Dzikie Kobry
  VI – miejsce – Cropp
  Nagrody ufundowane przez Wójta gminy w postaci pucharu oraz piłek i dyplomów dla każdej drużyny wręczył Pan Paweł Piwko – Wójt Naszej Gminy, który dokonał otwarcia i zamknięcia Turnieju .Organizatorami oraz sędziami i prowadzącymi turniej byli Zdzisław Śnioszek i Bartek Różycki – animatorzy pracujący na Orliku. Oprawę propagandową Turnieju przygotował Gminny Ośrodek Kultury.


 

 • W dniu 15.04.2015 r. na obiektach ”Wiktoria II” w Dobromilu odbył się Finał Strefowy Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miasteczek odbywających się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach Finału przeprowadzono 14 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcami na poszczególnych dystansach zostali:
 1. 400 m dziewcząt – rocznik 2004 – 2005:
  I miejsce Marta  Sawicka – Lubin,
  V miejsce Roksana Kowal – Radwanice;
 1. 400 m chłopców – rocznik 2004-2005:
  I miejsce Marcel  Śmietana – Radwanice;
 1. 600 m dziewczęta – rocznik 2002-2003:
  I miejsce Emilia Wawrowska – Lubi,
  VI miejsce Klaudia Kusiak – Radwanice;
 1. 800 m chłopców – rocznik 2002-2003:
  I miejsce Kamil Madej – Jerzmanowa,
  II miejsce Szymon Kiszyniew – Radwanice;
 1. 800 m dziewczęta rocznik  2001:
  I miejsce Martyna Honczaryk – Lubin,
  VIII miejsce Julia Prus – Radwanice;
 1. 1200 m chłopcy rocznik 2001:
  I miejsce Tomasz Grzegorzewski – Lubin,
  VI miejsce Sebastian Wiśniewski – Radwanice;
 1. 1000 m dziewczęta rocznik 1999-2000:
  I miejsce Natalia Hajda – Lubin,
  III miejsce Alicja BieńRadwanice;
 1. 1500 m chłopcy – rocznik 1999-2000:
  I miejsce Paweł  Jóźwiak – Grębocice,
  II miejsce Marcel Jasiński – Radwanice;
 1. 2000 m chłopcy – rocznik 1997-1998:
  I miejsce Tomasz Belgrau – Lubin,
  III miejsce Krzysztof  Szukała – Radwanice;
 1. 3000 m chłopcy – rocznik 1994 i starsi:
  I miejsce Paweł Steciąg – Radwanice.

Medale oraz dyplomy ufundowane przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu wręczyła Pani Stanisława Trzeszcz, Dyrektor Gimnazjum w Radwanicach.
Organizacja i przeprowadzenie biegów było możliwe min. dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w osobach: Alicja Bień, Weronika Kostek, Weronika Kowalska, Milena Suchocka, Aleksandra Łuczkowiec, Wiktoria Gliniak, Tomasz Niewiadomski, Bartosz Karliński, Erwin Kania i Marcin Laszczowski za co szczególnie dziękują główni organizatorzy zawodów nauczyciele wychowania fizycznego Cecylia Łakomiec, Anna Trochanowska oraz Zdzisław Śnioszek.
W zawodach wzięło udział 215 zawodników z gminy Radwanic, Grębocice, Jerzmanowa, Gaworzyce, Lubin oraz miasta Lubin.


 •  W  dniu  11.04.2015 r.  na  zbiorniku  wodnym  w Buczynie  będącym  pod opieką  sekcji wędkarskiej  UKS  ,,Alternatywa’’ oraz  jednostki  OSP w  Buczynie  odbyły się  po raz kolejny  zawody  wędkarskie ,,Otwarcie  sezonu  spławikowego,,
 • DSC_7105W  zawodach  udział  wzięło  24 zawodników   młodzieżowej  sekcji  wędkarskiej  UKS  działającej pod  opieką  Koła PZW  KLEŃ  w  tym  także  grupa  dzieci  z Głogowa  będąca pod  opieką  Stowarzyszenia  ,,Szansa’’ . Nagrody  w  postaci  Pucharów  ufundowanych  po  raz  kolejny  przez  Starostę Powiatu  Polkowickiego  dla  najlepszych  zawodników w  imieniu  Starosty  wręczyli  Krzysztof Leszczewski  i  Zbigniew  Naumowicz .Kolejność w  zawodach  to:
  I   miejsce  –  Paweł  Leszczewski
  II  miejsce   – Michał  Brudnicki
  III miejsce   – Klaudia  Kozakiewicz
  Wszyscy  uczestnicy zawodów otrzymali  nagrody  pocieszenia  ufundowane  przez  sponsorów .
  W  trakcie   zawodów  dokonano  podsumowania  i  wręczenia  pamiątkowych   statuetek  za  wyniki w  roku  2014 w  wędkarstwie  spławikowym oraz  spinningu .
  W   wędkarstwie  spławikowym  kolejne  miejsca  zajęli:DSC_7093
  I     –  Bartosz  Seweryn
  II   –  Krzysztof  Piasecki
  III  –  Klaudia  Kozakiewicz
  W wędkarstwie  spinningowym  kolejne miejsca zajęli  :
  I    – Paweł  Leszczewski
  II  – Krzysztof  Piasecki
  III – Bartosz Seweryn
  Organizatorami  zawodów byli  K.Leszczewski , Z. Naumowicz , J. Staszak  i  Z. Śnioszek .


 

 • W dniu 24.03.2015 r na boisku ,,ORLIK – 2012,,   w Radwanicach odbył się   Turniej Piłki Nożnej   w ramach ogólnopolskiego Turnieju ,,COCA COLA CUP ,, .Była to pierwsza runda eliminacji z udziałem reprezentacji   w kategorii dziewcząt i chłopców z gimnazjów Chocianów , Gaworzyce , Głogów   oraz Radwanice. cocacolaPo rozegraniu Turnieju systemem każdy z każdym reprezentacja dziewcząt Naszego   Gimnazjum pod opieką Cecyli   Łakomiec   zajęła II-gie miejsce , a reprezentacja chłopców pod opieką Zdzisława Śnioszka III – cie miejsce . Turniej w kategorii dziewcząt i chłopców wygrała reprezentacja Gimnazjum w Chocianowie .Przyznanie organizacji tego Turnieju dla Gimnazjum w Radwanicach przez biuro Dolnośląskie ,,Coca Cola Cup ,, jest wyrazem wysokiej oceny dotychczasowej działalności sportowo – rekreacyjnej   Gimnazjum.   Organizatorem tego Turnieju był Zdzisław Śnioszek


 • 14 lutego 2015r. drużyna dziewcząt reprezentująca nasze Gimnazjum wzięła udział w Mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej, które odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach.
  Do walki o mistrzostwo zgłosiło się 5 drużyn z powiatu polkowickiego: Gimnazjum nr 1 Polkowice, Gimnazjum Grębocice, Gimnazjum Chocianów, Gimnazjum Gaworzyce i Gimnazjum Radwanice.
  Nasz zespół po zwycięstwie 8:0 nad drużyną z Gimnazjum w Grębocicach w finale spotkał się ze zwycięzcą grupy II – drużyną Gimnazjum w Chocianowie.
  Mimo znakomitego początku meczu i prowadzenia 3:0 przeciwniczkom, w końcowych minutach meczu, udało się doprowadzić do remisu i w regulaminowym czasie gry był wynik 4:4. Dogrywka, niestety, należała już do przeciwniczek, które zachowały więcej sił i wygrały mecz finałowy 6:4.
  Szkoda, że dziewczynom nie udało się utrzymać korzystnego wyniku meczu, który miałyśmy w podstawowym czasie gry (4:3) i pozwoliłyśmy zawodniczkom drużyny z Chocianowa rzucić wyrównującą bramkę, dosłownie, w ostatniej minucie. To sprawia, że na pewno pozostaje pewien niedosyt.
  Skład naszej drużyny: Alicja Niedośpiał, Patrycja Włódarczyk (B), Sara Hofmańska (K), Martyna Muszyńska, Daria Stemplewska, Wiktoria Fraczek, Alicja Bień, Weronika Kostek, Kulig Edyta, Kamila Mazur, Diana Przywara, Żerebecka Anna. Trener drużyny- Cecylia Łakomiec.
  Klasyfikacja końcowa:
  I GIMNAZJUM CHOCIANÓW
  II GIMNAZJUM RADWANICE
  III GIMNAZJUM nr 1 POLKOWICE
  IV GIMNAZJUM GRĘBOCICE
  V GIMNAZJUM GAWORZYCE Wszystkim Zawodniczkom bardzo dziękuję za walkę, „kawał zdrowia” pozostawiony na boisku i gratuluję wywalczenia tytułu wicemistrzyń powiatu polkowickiego na rok szkolny 2014/2015.

  Cecylia Łakomiec


 • W piątek- 13.lutego 2015r. na zaproszenie głogowskiego Gimnazjum nr 5, wzięłyśmy udział w V Turnieju Walentynkowym w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju zagrało 8 drużyn reprezentujących szkoły z Głogowa i okolic: Gimnazjum nr 5 Głogów- 2 drużyny, Gimnazjum nr 4 Głogów, Gimnazjum Dwujęzyczne Głogów, Gimnazjum Serby, Gimnazjum Przedmoście, Gimnazjum Gaworzyce i Gimnazjum Radwanice.
  Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po 4 drużyny. Nasza drużyna pokonując: Gimnazjum nr 5- 9:0 i Gimnazjum Serby- 6:4 zajęła I miejsce w grupie i spotkała się w finale z drugą drużyną Gimnazjum nr 5 z Głogowa. Niestety, zmęczenie Zawodniczek i „krótka ławka” sprawiły, że uległyśmy przeciwniczkom 4:9, a tym samym zajęłyśmy II miejsce w VII Turnieju Walentynkowym.
  Za bardzo dobrą grę najlepszą Zawodniczką Turnieju uznana została Sara Hofmańska– Zawodniczka reprezentująca naszą szkołę.
  Skład drużyny i zdobyte bramki: Alicja Niedośpiał, Patrycja Włódarczyk (B), Sara Hofmańska (K)- (3), Martyna Muszyńska (2), Daria Stemplewska (3), Wiktoria Fraczek (2), Alicja Bień (1), Wiktoria Gliniak, Weronika Kostek, Kulig Edyta, Klaudia Jasińska, Kamila Mazur, Żerebecka Anna. Trener drużyny- Cecylia Łakomiec.
  Z pewnością występ dziewcząt w turnieju możemy uznać za bardzo udany. Cieszymy się, że mogłyśmy sprawdzić się na tak mocno obsadzonej imprezie sportowej.
  Klasyfikacja końcowa:
  I MIEJSCE GIMNAZJUM NR 5
  II MIEJSCE GIMNAZJUM RADWANICE
  III MIEJSCE GIMNAZJUM PRZEDMOŚĆIE
  IV MIEJSCE GIMNAZJUM SERBY
  V MIEJSCE GIMNAZJUM GAWORZYCE
  VI MIEJSCE GIMNAZJUM NR 5 (drugi zespół)
  VII MIEJSCE GIMNAZJUM NR 4
  VIII GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNE Organizatorom dziękuję za zaproszenie, a swoim Zawodniczkom GRATULUJĘ! • W dniu 07.02.2015 r na obiektach Gimnazjum w Radwanicach odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Nagrodę   Wójta Gminy Radwanice . Współorganizatorami Turnieju był UKS przy Gimnazjum oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach. W zawodach rozegranych w 3 grupach wiekowych udział wzięło 24 zawodników min. z Sieroszowic , Buczyny , Łagoszowa Wielkiego i Radwanic . W poszczególnych grupach zwycięzcami zostali :

  GRUPA GIMNAZJALNA :
  I – miejsce – Patryk Droszczak
  II – miejsce – Włódarczyk   Grzegorz
  III – miejsce – Karliński   Bartek

  GRUPA PONADGIMNAZJALNA:
  I – miejsce – Karliński Tomasz
  II – miejsce – Niemasz Kamil
  III – miejsce – Tkacz Mateusz

  GRUPA 30 +
  I – miejsce – Kędzia Wiesław
  II – miejsce – Bartnicki Sławomir
  III – miejsce – Kukła Grzegorz

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki u fundowane i wręczone przez Pana Pawła Piwko – Wójta gminy . Ponadto wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy oraz zestawy paletek do gry w tenisa .Nagrodę dla najlepszego zawodnika ufundowaną i wręczoną przez Dyrektora Gimnazjum Panią Stanisławę Trzeszcz otrzymał Wiesław Kędzia . Nad prawidłową organizacją oraz przebiegiem Turnieju czuwali Cecylia Łakomiec , Anna Trochanowska , Rafał  Pawlak oraz Zdzisław Śnioszek . Należy nadmienić , że Wójt Gminy   brał czynny udział w Turnieju jako jeden z zawodników . Postanowiono że Turniej ten będzie kontynuowany w następnych latach .


 • Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego w Piłce Nożnej Dziewcząt.
  W czwartek, 02.10.2014 r w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach, drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum wzięła udział w rozgrywkach w ramach Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej. Po wyrównanej, dobrej grze uległyśmy 1:4 drużynie z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach i zajęłyśmy II miejsce, a tym samym zostałyśmy wicemistrzyniami powiatu polkowickiego na rok szk. 2014/2015.

  Drużyna z Gimnazjum w Radwanicach zagrała w składzie: Daria Stemplewska (B), Sara Hofmańska (K), Marta Niemasz, Aleksandra Łuczkowiec, Weronika Kostek,Marcela Antosik, Alicja Bień, Paulina Mazurczak, Paulina Kustra, Wiktoria Gliniak.
  GRATULUJĘ i dziękuję wszystkim Zawodniczkom za zaangażowanie, wolę walki, „serce” i zdrowie pozostawione na boisku. Cecylia Łakomiec


 • W dniu 13.09.2014 r. na zbiorniku wędkarskim „Zatoka Klucze” odbyły się już kolejne zawody w wędkarstwie spławikowym   pod nazwą „Rodzinne zawody wędkarskie”. Organizatorem zawodów była sekcja wędkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego „ALTERNATYWA” działającego przy Gimnazjum w Radwanicach przy współpracy z Kołem PZW „KLEŃ” w Głogowie . Rodziny łącznie złowiły ponad 15kg ryb różnego gatunku i wielkości . Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco :

  I   miejsce – Tomczyk Dariusz i Czyrko Henryk
  II  miejsce – Leszczewski   Paweł, Dawid i Bartek
  III miejsce   – Kalkowski Bartosz i Grzegorz
  IV miejsce – Rzeczycki Olaf i Grzesik Mariusz
  V  miejsce –   Rakuś Ewelina, Maja i Mirosław
  VI miejsce –   Magdziak Hubert i Mularczyk Zbigniew

  Zespoły te otrzymały puchary oraz sprzęt wędkarski i upominki w postaci literatury wędkarskiej, zanęty, haczyki oraz żyłkę. Puchary ufundował Starosta Powiatu Polkowickiego, a wręczył Kamil Ciupak wicestarosta.

  Nagrodę za największą rybę ufundowała Pani Stanisława Trzeszcz Dyrektor Gimnazjum w Radwanicach i otrzymał ją Dariusz Tomczyk. Zawody zakończono wspólnym ogniskiem przy pieczeniu kiełbasy. Jest to kolejna propozycja wspólnego spędzenia czasu przez rodziny na wolnym powietrzu.


 • W dniu 18.10.2014 r. na obiekcie ,,ORLIK – 2012,, w Radwanicach przeprowadzono Turniej Piłki Nożnej o Nagrodę Wójta Gminy Radwanice .

  W Turnieju wzięło udział 6 zespołów tj; Dzikie Kuce , Czakra , FC Bis , Los Amigos , Buczyna i Łagoszów Wielki .
  W zawodach wzięło udział około 70 zawodników reprezentujących miejscowości z terenu gminy . Turniej przeprowadzono systemem z podziałem na grupy po których rozegrano mecze półfinałowe i finał . W grach eliminacyjnych strzelono łącznie 34 bramki . O zwycięstwie w Turnieju zadecydowały rzuty karne . Kolejność miejsc w Turnieju :

  I – m-ce   –   BUCZYNA
  II – m-ce –   ŁAGOSZÓW   Wielki
  III- m-ce   –   LOS AMIGOS
  IV –m-ce –   FC BIS
  V-   m-ce –   CZAKRA
  VI- m-ce –   DZIKIE KUCE

  PA181509

   

  Zwycięzca Turnieju otrzymał Puchar , a wszystkie zespoły piłki , dyplomy oraz pamiątkowe koszulki .Nagrody wręczyła Pani Sabina Zawis Wójt Gminy Radwanice .Fundatorami nagród oraz współorganizatorami Turnieju byli : Urząd Gminy Radwanice , UKS ,,Alternatywa,, przy Gimnazjum oraz animatorzy pracujący na Orliku .Turniej przygotowali oraz prowadzili jako sędziowie animatorzy Bartek Różycki i Zdzisław Śnioszek .

Dodaj komentarz

 • Archiwa

 • .

 • Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031