19.V. 2017r.-Powiatowy Dzień Kombatanta i Osób Represjonowanych

19 MAJA 2017r. – POWIATOWY DZIEŃ KOMBATANTA I OSÓB REPRESJONOWANYCH

Dnia 19.05 w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie – mieliśmy ogromny zaszczyt gościć kombatantów z naszego regionu oraz osoby represjonowane w czasach wojny. Na spotkanie przybyło wielu zacnych gości, dzięki których życzliwości i zaangażowaniu  uroczystość przebiegała w  wyjątkowej atmosferze. Ważnym punktem  tego dnia był program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli naszego gimnazjum pani Anny Stańczak, pani Olgi Kopczy oraz pani Mieczysławy Murak. Wzięli w nim udział nie tylko nasi uczniowie i nauczyciele, ale również absolwenci naszej szkoły oraz grono osób z naszej społeczności lokalnej! Z serca dziękujemy im za aktywny udział w próbach oraz poświęcenie swojego czasu na przygotowanie tego niezwykłego widowiska! Publiczność  ze śmiechem, wzruszeniem a czasem nostalgią dała się przeprowadzić przez   aleję wspomnień z historii naszego kraju – począwszy od czasów 20-lecia międzywojennego, przez lata wojny, PRL-u aż do czasów współczesnych naszej młodzieży.  Szczególne znaczenie dla naszej społeczności miało wspólne wystąpienie nauczyciela pana Zdzisława Śnioszka oraz absolwenta naszego Gimnazjum Kacpra Koniecznego. Zaśpiewali oni utwór Piotra Rubika pt. „Strażnik Raju”,a towarzyszył im ponad 40-osobowy chór złożony z mieszkańców naszej gminy. Było nam ogromnie miło gdy publiczność gromkimi brawami nagrodziła nasz występ, a pan wójt Paweł Piwko oraz pan starosta powiatu polkowickiego Marek Tramś w geście uznania i gratulacji wręczali kwiaty na ręce pani dyrektor naszego Gimnazjum, Stanisławy Trzeszcz! CUDOWNIE JEST TWORZYĆ DLA TAK WSPANIAŁYCH LUDZI!

 

Brak możliwości komentowania

 • Archiwa

 • .

 • Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031